| Narxi: | 899 000 so'm |
Biologik otalikni aniqlash uchun siz DNK otalik testini o’tkazishingiz mumkin. Hozirgi vaqtda bu barcha mavjud usullarning eng aniq usuli. Bu DNK test otalikni tasdiqlashda 99,999999% gacha aniqlaydi. DNKning otalik tahlili natijasining mutlaq aniqligi uchun laboratoriyada turli xil mutaxassis guruhlari tomonidan parallel ravishda ikkita tahlil o’tkaziladi. So‘ngra DNK otalik ekspertizasi natijalari laboratoriya mudirining imzosi va laboratoriya muhri bilan tasdiqlanadi.
+998 7120 505 32DNK otalik testi qanday holatlarda o'tkaziladi?
Otalikni aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazish kerak bo’lgan ko’plab holatlar mavjud. Statistik ma’lumotlarga ko’ra, har bir oltinchi erkak boshqa birovning bolasini tarbiyalamoqda. Otalikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazishning ba’zi sabablari:
- Erkak o’z farzandining haqiqiy (biologik) otasi ekanligiga amin emas.
- Ayol erkaklardan qaysi biri o’z farzandining haqiqiy otasi ekanligiga shubha qilganda.
- Bolaning otasi tomonidagi qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin emasligida.
- Har qanday davlat organlariga (sud, FHDYO, vasiylik organlari, meros olish huquqiga kirish, sud taraflari o’rtasida mol-mulkni taqsimlash va aliment olish uchun) keyingi murojaat qilish uchun rasmiy xulosa, sud-genetik ekspertizasi, DNK sud ekspertizasini o’tkazish zarurligida.
Laboratoriya to’liq akkreditatsiya va sertifikatga ega. Xulosalar to’liq va batafsil. DNKning otalik bo’yicha genetik tekshiruvi sud nizolarida asosiy dalilga aylanadi, barcha sudlar va davlat idoralari tomonidan qabul qilinadi.
Otalikni aniqlash uchun DNK testini qanday amalga oshirish kerak
Otalikini aniqlash uchun DNK testi ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni mutlaqo og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi yordamida olingan og’iz so’lagi (bukkal epiteliya namunasi), odatda so’lak testi (standart DNK testi) hisoblanadi.
Agar biron sababga ko’ra standart namunani olishning iloji bo’lmasa, nostandart namunalar deb ataladigan boshqa namunalarni olish imkoniyati mavjud: qon, parafin bloklari, sigaret qoldiqlari, sochlar, har qanday biologik dog’lar va suyuqliklar, tirnoqlar, oshxona anjomlari va boshqalar. Tavsif va batafsil ro’yxatni ko’rish uchun bu yerga kiring.
Otalikni aniqlash uchun DNK testini qayerda topshirish kerak
Otalikni aniqlash uchun DNK testini topshirish uchun:
Bola tug'ilishidan oldin otalikni aniqlash uchun DNK testi uchun qanday to'lov qilish kerak
Otalik DNK testi Qarshi
Hozirgi kunda DNK testlaridan hamma foydalanishi mumkin, chunki genetika fani kun sayin rivojlanib bormoqda. Masalan, otalik DNK testining o’rtacha narxi № dan № gacha.
Bizning genetik markazimiz har qanday DNK otalik testlari va DNK tahlillari sohasida etakchi hisoblanadi. Bu testlar yordamida biz Qarshi da otalikni belgilashda DNK testining eng past narxini 899 000 so’m taqdim eta olamiz.
Bizga to’g’ridan-to’g’ri murojaat qilib, siz Qarshi da otalikni o’rnatish uchun eng past narxni olganingizga amin bo’lishingiz mumkin.
Eng yuqori texnologiyali uskunalar, tasdiqlangan texnikalar va ilmiy-texnik ishlanmalardan foydalangan holda, otalikni aniqlash uchun DNK testlarini onadan namunalar olmasdan o’tkazishimiz mumkin (faqat ota va boladan DNK namunalari etarli). Agar sud uchun genetik ekspertiza bilan DNK tahlili kerak bo’lsa, genetiklar to’liq hujjatlar to’plami va batafsil ekspert xulosasi bilan sud-tibbiy ekspertizasini o’tkazishi mumkin.

Установление отцовства
Для того чтобы установить биологическое отцовство, Вы можете провести тест ДНК на определение отцовства. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого анализа ДНК достигает 99,999999% на подтверждение отцовства. Для абсолютной точности результата анализа ДНК отцовство, в лаборатории проводится параллельно два анализа разными группами специалистов. Затем результаты экспертизы ДНК на отцовство заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью лаборатории.
Цена ДНК-теста на отцовство
1 199 900 899 000 сум
В каких случаях проводят ДНК анализ на отцовство
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК анализ на определение отцовства. Исходя из статистических данных, каждый шестой мужчина воспитывает чужого ребенка. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на установление отцовства:
• Необходимо официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК на отцовство становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
Как сделать ДНК-тест на установление отцовства
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на отцовство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Если не представляется возможным, по каким-то причинам, получение стандартного образца, есть возможность забора других образцов, которые называются НЕстандарные образцы: кровь, парафиновый блок, окурки, волосы, любые биологические пятна и жидкости, ногти, столовые приборы, т.д. Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Где сдать ДНК-тест для установления отцовства
Сдать ДНК-тест на установление отцовства возможно:
Как оплатить ДНК-тест установление отцовство до рождения ребенка
ДНК-тест на отцовство в Карши
Сейчас ДНК-тесты стали доступны любому человеку, т. к. наука-генетика не стоит на месте. Наш генетический центр делает любые ДНК анализы на отцовство и является лидером в области ДНК анализов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую цену ДНК-теста при установлении отцовства. ДНК-тест отцовство – это наша специализация!
Обращаясь к нам напрямую, Вы можете быть уверены, что получаете саму низкую стоимость на установление отцовства в Карши .
Благодаря использованию самого высокотехнологичного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок  ДНК-тесты для установления отцовства мы можем проводить без участия образцов от матери (достаточно только ДНК образцы от отца и ребенка). Если Вам требуется ДНК анализ с проведением генетической экспертизы для суда, генетики могут провести судебную экспертизу с оформлением полного комплекта документов и развернутого экспертного заключения.
Наши специалисты помогут разобраться в Вашей конкретной ситуации. Для этого получите бесплатную консультацию и пройдите ДНК-тест на отцовство в Карши, заполнив форму на нашем сайте или позвонив по телефону: +998 7811 304 45 круглосуточно.